Yazarlar

Ömer Soyak yazdı… “Gustavo, Fenerbahçe’nin ilacı olur”

Fenerbahçe - Trabzonspor

diyagonal.net yazarı Ömer Soyak, Süper Lig’in 3.haftasında 1-1 beraberlikle sonuçlanan Fenerbahçe – Trabzonspor mücadelesini değerlendirdi.

Mücadeleye evinde hızlı ve komplike başlayan Fenerbahçe henüz maçın 13.saniyesinde Vedat ile çok net bir fırsat yakaladı fakat; goleUğur Can çakır izin vermedi. Maçın ilk 20 dakikasına ev sahibi olmanın avantajıyla başlayan Fenerbahçe, rakibine karşı  oldukça sert ve domine edici oyun oynayarak kendi yarı sahasına hapsetti. Maçın 17. dakikasında organize gelişen atakta Max Kruse’nin asistiyle Garry Rodrigues topu boş kaleye yolladı ve takımını 1-0 öne geçirdi. Golden henüz 10 dakika sonra Ekuban ile gol bulan Trabzonspor beraberliği yakaladı.

Her iki takımın da orta sahaları çok geçirgendi gerek Fenerbahçe’de Emre-Tolga, gerekse Trabzonspor’da Sosa – Abdülkadir ikilisi. Oyunun bazı zaman periyotlarında sadece gitgeller oluştu desem yanlış olmaz, bu ara da Fenerbahçe adına Emre bugün kendi ortalamasına göre oynasa da Tolga Ciğerci oldukça deplase oldu. Sanıyorum kalan maçlarda Gustavo’nun gelmesiyle birlikte Tolga Ciğerci kendine yedek kulübesinde yer bulacaktır.

Kalecilere gelecek olursam hem Uğurcan Çakır hem de Altay Babacan oldukça güzel performans sergilediler. Uğurcan bugün Vedat’ın yüzde yüz gollük, 3 pozisyonunu çıkartarak maçın kaderini etkiledi.

Ömer Soyak / diyagonal.net

Comment here