BeşiktaşFutbolYazarlar

“Sonucu saha içi değil de, başka faktörler belirliyorsa…”

Beşiktaş - Çaykur Rizespor

diyagonal.net yazarı Alişan Çakmakoğlu, Beşiktaş‘ın kendi evinde, Çaykur Rizespor’la 1-1 berabere kaldığı mücadeleyi kaleme aldı.

AYNI TERANE: Milli araya girmeden önce alınacak galibiyet çok şey demekti. Gerek takım, gerekse tribünler de bunun çok iyi farkındaydı ki; uzun zaman sonra çok iştahlı bir Beşiktaş izledik. Koskoca ilk yarı boyunca Rizespor sadece bir kez kaleye geldi ve onda da golü buldu. Ancak Beşiktaş geri de kalan sürede sağlı sollu ataklarıyla rakibe nefes aldırmadı.

Abdullah Avcı’nın, ‘kaybettiğimiz topu çok kısa sürede geri kazanacağız’ planı bugün tuttu. Bu da oyunun Rize sahasında oynanmasına sebep oldu. Santraforsuzluk gecenin en eksi ama en önemli yanıydı. Pazartesi gecesi bitecek transfer döneminden önce, gelecek bir golcü muazzam olacak. İkinci yarının başında Vida ile gelen gol büyük moral oldu ancak daha sonra gerek santraforsuzluk gerekse Türk futbolunda kanayan yara olan hakemlerin devreye girmesi geceyi kara gecelerden biri haline getirdi. Ve tribünlerde yine o ses yükseldi… ‘yönetim uyuma Beşiktaş’a sahip çık’

Çok büyük paraların döndüğü futbolda sonucu saha içi değil de, başka faktörler belirliyorsa ve sen buna sesini çıkartmıyorsan müsaade isteyip kalkacaksın. Konu tartışmaya kapalıdır.

Alişan Çakmakoğlu / diyagonal.net

Comment here