Ahmet Furkan Ünal: “Falcao o zaman El Tigre olacaktır.”

0
Falcao Paris Saint Germain - www.diyagonal.net
Falcao Paris Saint Germain - www.diyagonal.net

Haberi Sosyal Medyada Paylaş

Ahmet Furkan Ünal, Galatasaray’ın evinde Paris Saint Germain’e 1-0 mağlup olduğu karşılaşmayı, diyagonal.net okurları için değerlendirdi.

GALATASARAY YENİLDİ AMA EZİLMEDİ!

Maça sürpriz denebilecek bir kadro ve dizilişle çıkan Terim, istediği oyunu hemen hemen ortaya koydu. Maçtan önce yapılan basın toplantısında ‘’ Kaybedersek de Galatasaray taraftarlarının gurur duyabileceği şekilde kaybederiz.‘’ diyen tecrübeli çalıştırıcı bu dediğini yerine getirdi ve sezon başından beri en doğru en komplike oyunu bu zorlu maçta futbol severlere izletti.

Terim Is Here!

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan Fenerbahçe derbisiyle bugün oynanan maç arasında dağlar kadar fark vardı.
Oyuncular aynı stadyum aynı peki değişen neydi? Değişen tek şey o bir çift gözün futbolcuların üzerinde olmasıydı. Hoca’nın saha kenarında adeta futbolcularla beraber top oynaması ve takıma 12. Futbolcu olması takıma büyük güç veriyor. Kimse kusura bakmasın ama Fatih hocanın kenarda Belhanda’ya bir bakış atması, Levent hocanın destanlar yazmasından daha etkili.

Çıktığı kadroyla, taktiksel dizilişle, 18’ aldığı almadığı futbolcularla iyi ve kötü eleştirilerin hedefi 66 yaşındaki başarılı teknik adamdı. Bana göre Ryan Donk, hocanın bugün yaptığı en doğru tercihti. Oynadığı oyun ve yaptığı işler çok temizdi. Savunmanın aksadığı zamanlarda doğru zamanda doğru işler yaptı ve hocanın ve taraftarın ona her zaman güvenebileceğini bir kez daha gösterdi.

Zaman zaman konsantrasyon kaybı yaşasalarda Galatasaray’ın savunma tandemi büyük alkışı hak etti. Özellikle Luyindama, Di maria ve ve Mbappe karşısında girdiği 10 ikili mücadelenin tamamını kazanırken rakiplerini bıktırdı.
Seri ve Nzonzi oynadığı futbolla taraftarları sevindirdi. Geldiklerinden beri sürekli üzerine koyarak devam eden ikili bu sezon Galatasaray’ın kilit oyuncaları olacak gibi gözüküyor, ha bide keşke bu orta saha da Lemina da olsaydı dedirtti bu futbol, oraya gelen hazır bir Lemina Galatasaray’a ciddi bir seviye atlatacaktır.

Bu takımın şu anda gözüken en büyük eksiği ileride Falcao’ya istediği topları atamaması, Falcao’ya topu ulaştıracak bağlantılar güçlendiğinde Falcao o zaman El Tigre olacaktır.

Başarılı teknik adamın bugün yaptığı en büyük hata Emre Mor’u 18’e yazmamasıydı bence; özellikle son 15 dakikada oluşan savunma boşluklarını değerlendirebilecek en iyi oyuncuydu, ki bu adamın en büyük yeteneği boş alanda yaptığı driplingler ve attığı çalımlar kesinlikle son anlar onun oyunuydu. Son çeyrekte oluşan boşlukları görünce eminim hoca da Emre’yi aramıştır.

SEVİNDİRİCİ OYUN!

Her şeyi övelim ama şunu da dile getirelim; Bu PSG gerçek PSG değil, eksikleri olmasıyla birlikte oyununu da tam anlamıyla oturtamayan bir Tuchel var. Ammaaa ne olursa olsun karşılaştığın takım PSG; Fransada son 6 yılı 5 şampiyonlukla tamamlamış, dünyanın en pahalı takımlarından, kadrosunda dünyanın en iyisi olacağı iddia edilen Mbappe’yi falan bulunduran inanılmaz bir takım, bu takıma karşı böyle bir oyun sergilemek, aksamak ama toparlanmak, yenilmek ama ezilmemek bunlar çok değerli şeyler. Ne olursa olsun bu oyun; Sevindirici Oyun!

Ahmet Furkan Ünal / diyagonal.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here