Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesi

diyagonal.net  web sitesi olarak kullanıcıların kişisel gizlilik yasa haklarına saygı duymakla birlikte web sitemizde yer aldığınız süre içerisinde güvenliği sağlamak için gerekli önlemler alınmıştır. Kullanıcılarımızın kişisel güvenliği açısından birkaç önemli husus aşağıda paylaşılmış ve bilginize aktarılmıştır.

Rutin Bilgi Toplama
Çoğu web siteleri, siteye gelen ziyaretçileri hakkında bazı basit bilgileri depolarlar. Tamamen istatistiksel nitelikli kaydedilen bu bilgiler; kullandığınız işletim sistemi, ip adresiniz, internet tarayıcınız, siteye hangi anahtar kelime grupları ile girdiğiniz, bulunduğunuz şehriniz gibi bilgilerdir. Bu kaydedilen bilgiler, kişisel amaçlı hiçbir site ziyaretçisini belirli kişiler konumuna getirmez, rutin yönetim ve bakım aşamalarını gerçekleştirmek amacıyla depolar.

Çerezler ve Web İşaretçileri
diyagonal.net’de yer alan bazı uygulamalar, gerekli kılındığında ziyaretçiye yönelik içerik sağlamak veya ziyaretçiye daha iyi hizmet sağlayabilmek için ziyaretçi ayarları ve web geçmişi bilgilerini çerezler ile saklamaktadır.

Harici Linkler
diyagonal.net, içeriklerinden link bağlantısı verdiği, reklam (banner) tanıtımını yaptığı web sitelerinin içeriklerinden veya gizlilik politikalarından sorumlu değildir.

diyagonal.net web sitesi (bundan sonra diyagonal olarak bahsedilecektir), kullanıcıların kişisel bilgilerini toplamaz.

Gezinme Gizliliği
diyagonal web sitesinin sunucusu, HTTPS (bağlantı güvenliği) sertifikası kullanır.

HTTPS protokolü sayesinde kullanıcılar diyagonal.net’e bağlantı sağlandıktan sonra tüm içerik, ziyaret edecekleri sayfanın adresi dahil, şifrelenmiş olarak yapılır. Dolayısıyla, diyagonal’de tam olarak hangi sayfada gezildiği tespit edilemediği için Servis Sağlayıcı, bağlantıya müdahale edemez. Yani Internet Servis Sağlayıcınız, gireceğiniz sayfa adresini bilemeyeceğinden, o sayfaya özel sansür uygulayamaz, sayfaya yapılan bağlantıyı yavaşlatamaz ya da sayfayı başka bir adrese yönlendiremez.

Reklamlar
diyagonal, Google Adsense reklamları kullanmaktadır. Ancak, kullanıcıların ilgi alanlarına, cinsiyet ve yaş gibi demografik bilgilerine ve Google Hesabı kayıtlarına dayalı reklamlar göstermeye yarayan ve Google’ın ziyaret bilgilerinizi toplayarak ilgi alanı kategorileri oluşturmasını sağlayan Kişiselleştirilmiş reklamlar ile daha alakalı reklamlar yayınlamak için reklamverenin kitle bilgilerini kullanan Üçüncü taraf reklamlar diyagonal’de kullanılmaz.

Ziyaretçi Analizi
diyagonal, ziyaretçi trafiğini takip etmek için Google Analytics servisini kullanmaktadır. Ancak, Adsense kodunda olduğu gibi, Analytics kodlarında da ziyaretçilerin demografik ve coğrafi özellikleri ile ilgi alanlarını takip eden özellikler devre dışı bırakılmıştır.

Google’ın web ve uygulama tarama geçmişinizi Google hesaplarınız ile ilişkilendirmesini ve Google hesaplarınızdan gelen bu bilgileri reklamları kişiselleştirmek için kullanmasını sağlayan, oturum açan Google kullanıcılarından toplanan verileri de içeren Yeniden Pazarlama ve Kitle Demografisi ve İlgili Alanı Raporlaması özellikleri diyagonal’de etkin değildir.

Sosyal Paylaşım
Sosyal medya sitelerinden, web sitelerine sunulan “Paylaş” ve “Beğen” gibi butonlar, tarayıcı tarafından toplanan bilgilerin sosyal medya hesaplarında paylaşılmasına olanak sağlar.

İletişim

[contact-form-7 id=”3126″ title=”İletişim formu 1″]