www.diyagonal.net

Diyagonal Nedir?


Diyagonal sözlük anlamı, “Dikdörtgenin bir köşesiyle, çaprazındaki köşesi arasındaki çizgi’ şeklinde ifade edilebilir. İnsanlar günlük hayatlarında sık kullanmasalar da “çapraz duruş” da bir diyagonal harekettir. Futbolda da kullanılan bu kelime en çok hakem camiasında yer edinmiştir.

Hakemlikte pozisyon gereği hakem, oyun (top) ve yardımcı hakem çapraz düzlemde olmalıdır. Böylece Hakem ve yardımcı hakem oyunu ortalarına alırlar ve iletişimlerini de daha sağlıklı sağlarlar. Buradan yola çıkan diyagonal.net, basmakalıp isimlerin dışına çıkmanın yanında, görüşlere karşı karşı ‘çapraz’ bakış açısı benimsemiştir.

Biz Kimiz? Neyi Hedefliyoruz?


Diyagonal.net 15/09/2017 tarihinde Emirhan Alkan tarafından ‘Özgün Spor İçeriği’ sloganı ile kurulmuş, spor içeriği üreten  haber sitesidir.

Her geçen gün biraz daha daralan medya sektörünü göz önünde bulunduran diyagonal.net; deneme yanılma yoluyla kişinin kendisini geliştirmesini amaçlar.

Sitemizin başlıca hedefleri arasında, kişinin kendisini geliştirebileceği, objektif, hızlı, ahlaki değerlere saygılı bir haber portalı oluşturmak yer alır.

Soru, öneri, şikayetleriniz için buraya tıklayarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.