Futbol

Ahmet Furkan Ünal’dan Fatih Terim’e özel eleştiri

Fatih Terim

diyagonal.net yazarı Ahmet Furkan Ünal, Galatasaray’ın, Real Madrid deplasmanından 6-0’lık mağlubiyetle ayrıldığı karşılaşmayı kaleme aldı.

diyagonal.net yazarı Ahmet Furkan Ünal, Galatasaray’ın, Real Madrid deplasmanından 6-0’lık mağlubiyetle ayrıldığı karşılaşmayı kaleme aldı.

BURAYA KADARDI!

Terim’in öğrencileri, Şampiyonlar liginde çıktığı 4 haftada da gol bulamadan Şampiyonlar ligine veda etti. Güçlü takımlara, kaliteli isimlere karşı oynadı, fena olmayan iki iç saha maçı çıkardı ama bugün oynanan oyun içinde çok fazla hata ve sorun barındırıyordu.

Bunlardan ilki; sarı kırmızılı formayı giyen futbolcu grubunun o formayı hak edip hak etmediği.
İkincisi; haftalardır oturmayan ilk 11, haftalardır oturmayan taktiksel diziliş, haftalardır oturmayan bir oyun anlayışı ve bunların getirdiği bir ton şey.

KABUS GİBİ BİR GECE!

Fiziksel olarak asla yeterli olmayan bir takım vardı sahada, Madrid gol atmak istediğin de gol attı, top çevirmek istediğinde top çevirip tempo düşürdü, daha fazla istese daha fazla atardı, eflatun beyazlı futbolcular istediklerini rahatça aldı.

SORUN NE?

Sezon başından beri eleştirilen Belhanda’dan önce kesilmesi gereken iki bek var bu takımda, hiç gol katkısı veremeyen bu ikilinin takıma yarardan çok zararı var. Takımı sürekli yavaşlatan, hücumda istenileni vermek bir yana artık defansif olarak bariz hatalar yapmaya başladılar ve bu bekler Avrupa’yı boşverin ligi bitirmek bile çok zor.

Sahada sadece bedenen olan futbolcu ekibiyle böyle organizasyonlarda böyle maçlarda mücadele etmek imkansız.

Takım adına sadece Luyindama ve Lemina mücadele eden ve çabalayan isimlerdi, yediği 6 gole rağmen Muslera elinden geleni yaptı ve bu zamana kadar hep takımın en iyisi oldu.

Peki hücumda bel bağladığın futbolcular? Geçen seneki şampiyonluğun en önemli isimlerinden Feghouli sahada yer kaplamaktan başka hiçbir şey yapmadı. Marcao’nun geçen seneyle alakası yok, bekleri konuşmak bile istemiyorum daha fazla, Belhanda olduğunda zarar olmadığında zarar.

Peki İmparator?

Bu camianın hatta bu ülkenin en başarılı hocası, tartışmasız. Ama artık bazı şeyleri yapamıyor bu bariz belli oluyor, bir form düşüklüğü var bu bariz belli oluyor, bu oyuncu grubuyla oynamak zor bunu da biliyoruz çünkü iskeletteki orta 3’lü kiralık oyuncu, bu oyuncu grubuna aidiyet hissi hissettirmek çok zor bunu da anlayabiliyoruz ama artık hocanın da bir şeyleri değiştirmesi lazım hatta bir çok şeyi değiştirmesi lazım çünkü bizim tanıdığımız hoca bu hoca değil.

Bundan sonrasını merakla bekliyoruz.

Ahmet Furkan Ünal / diyagonal.net

 

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top