Beşiktaş

Alişan Çakmakoğlu: “Bazı şeyler düzelmiş gözükse de…”

Atiba Hutchinson

Beşiktaş, Süper Lig’in 11.haftasında Vodafone Park’ta, N’Koudu’nun atmış olduğu golle Denizlispor’u 1-0 mağlup etti.

Beşiktaş, Süper Lig’in 11.haftasında Vodafone Park’ta, N’Koudu’nun atmış olduğu golle Denizlispor’u 1-0 mağlup etti.

Milli araya moralli giden Kartal’ı, diyagonal.net yazarı Alişan Çakmakoğlu değerlendirdi.

GÜÇ BELA KARTAL: Avrupa defterini Portekiz’de bırakan Beşiktaş, kalan 2 maçına rağmen artık eve kesin dönüş yapmıştı. Beşiktaş ligde son 2 maçını kazansa da ilerisi için umut veriyor muydu; hayır. Ancak bir seriye başlaması da gerekiyordu. İşte bugün Denizlispor karşısında alacağı bir galibiyet bunun başlangıcı olacaktı. Tribünlerde büyük boşluklar göze çarptı. Milli ara öncesi dolu bir stat beklentisi vardı ama sükutu hayale uğradım.

Sahadaki her isimde aşırı stres, gerginlik ve panik her hali ile belli oluyordu. Buna beceriksizlikte eklenince ilk 45 dakika 0-0 sona erdi. Diaby, Burak’ın %99’luk anlarda golü yapamaması maçın geri kalanında çok aranabilirdi. Karius’un Rodallega’nın frikiğindeki kurtarışı hem estetik açından mükemmeldi hem de geriye düşmesini engelledi takımının. Gerek tribünü gerek televizyon başındakileri hipnotize eden bir mücadele daha doğrusu mücadele etmeye çalışan iki takım vardı. Bu hipnotizeyi oyuna sonradan giren N’koudou verdi.

Bazı şeyler düzelmiş gözükse de(ligde) hücumsal anlamda çok geride Beşiktaş. Devre arasında oraya yapılacak takviyeler Mayıs’ı belirleyecek.

Geceden Notlar: Atiba bir 10 yaş geç olsaydı dedirtiyor her maçta. Özgür Yankaya’nın hatalarına VAR’ın da turp sıkması. Burak’ın hazır olmaması. Şut çekmekten korkan bir oyun, oyuncu yapısı…

Alişan Çakmakoğlu / diyagonal.net

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top