Beşiktaş

Alişan Çakmakoğlu: “Vida’nın sarı kartı doğruydu”

Beşiktaş - Konyaspor 26 Haziran 2020 maç özeti

Süper Lig‘İn 29.haftasında Beşiktaş, Vodafone Park‘ta ağırladığı Konyaspor’u 3-0′lık net skorla mağlup etmeyi başardı.

Alişan Çakmakoğlu, 29.haftanın açılış maçını Diyagonal okurları için değerlendirdi.

Dün Beşiktaş Kulübü tarafından yapılan açıklamada 2 futbolcuda Covid-19 çıktığı açıklanmıştı. Bu durumun sahaya nasıl yansıyacağı merak ediliyordu. Beşiktaş üretkenlik sıkıntısını bu akşam da yaşadı.  15. dakikada Hadziahmetovic‘in Lens’in ayağını kırmaya teşebbüsüne sarı kart veren Zorbay Küçük, VAR uyarısı ile pozisyonu izledi ve doğru olanı geç de olsa yaptı.

“Vida’nın sarı kartı doğruydu”

Vida’nın sarı kartı ise doğruydu, çünkü; hareketi devam ettirmedi. Beşiktaş, 10 kişi kalan rakibi karşısında golü ya duran toptan ya da özel bir beceri ile bulacaktı. İşte böyle anlardan birinde Burak olağanüstü golü ile kilidi açtı. Aynı Burak bu kez şık topuk pası ile Diaby‘e, Beşiktaş’ın 2.golünü attırdı. Yalnız Beşiktaş, uzun zamandır taraftarının özlemini duyduğu; önde basan, gol attı mı bir fazlasını isteyen bir görünümdeydi. Sanırım bu da Sergen Yalçın’ın farkıydı.

“Şampiyonlar Ligi ön elemesi neden olmasın?”

2. yarının başlarında Burak, bu kez Lens‘e al da at dedi. Beşiktaş kalan maçların tamamını kazanırsa Şampiyonlar Ligi ön elemesi neden olmasın? Kabul edelim şu anki mevcut kadro Beşiktaş armasının çok çok altında. Şu oyuncu güruhu ile bu işi yapan Sergen Yalçın’ın, elinde malzeme olursa uzatın ayaklarınızı…

Kaleci Ersin’in özgüvenin artması Rüştüvari kurtarışı, Rıdvan’ın sol bek benim duruşu, Kartal’ın soğukkanlılığı gelecek güneşli günlere gebe.

Alişan Çakmakoğlu / Diyagonal

Yorum Yaz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

To Top