Banu Yelkovan: “Sergen Yalçın, Beşiktaş’ta sonsuz krediyle başlar.”

0
Banu Yelkovan - www.diyagonal.net
Banu Yelkovan - www.diyagonal.net

Haberi Sosyal Medyada Paylaş

Socrates Dergi Almanya Genel Koordinatörü Banu Yelkovan gündeme dair diyagonal.net’in sorularını yanıtladı.

***

Emirhan Alkan: Son dönemde ekranlarda kadın sunucu sayısının arttığını görebiliyoruz. Sizce medya patronları bunu daha fazla izleyici çekmek adına mı yapıyor, yoksa bilgilerinden faydalanmak anlamında mı? bu konuda gözlemleriniz var mı?

Banu Yelkovan: Var tabii ki. Sebebi ne olursa olsun ekranda daha fazla kadın olması bence tamam (gülüyor) ama o noktada ekrana çıkan kızların, kadınların çok akıllı olup orada haklı nedenlerle olduklarını kanıtlamaları gerekiyor. Ben aynısını onlara da söylüyorum. Bir çoğu bunu da yapıyor bu arada. Şükran’da iyiydi Seyhan’da iyi, bu tarafa bakıyorsun Tivibu’da Tuğçe’de iyi, iyiler aslında işlerini de iyi yapıyorlar. Bir şeyden illa neden rahatsızsın diye sormak istersen o güzellik konusunda, sanki illa çok güzel olmak gerekiyor gibi de bir algı oluşuyor, illa mini etekle çıkmak zorunda, illa süper makyajla çıkmak, illa büyük küpelerle çıkmak, işte o gerekmiyor bence. Ama ben ekrana çıkan birçok meslektaşımın işlerini iyi yaptığını düşünüyorum. Kim nasıl isterse öyle giyinsin önemli olan ortaya çıkan iş.

Banu Yelkovan - www.diyagonal.net
Banu Yelkovan – www.diyagonal.net

***

E.A: Beşiktaş için Sergen Yalçın ismine nasıl bakıyorsunuz?

B.Y: Sergen Yalçın, Beşiktaş’ta sonsuz krediyle başlar. Başka bir teknik direktörün önünde başlar çünkü taraftar çok seviyor artı teknik direktör olarak da çok iyi. O takımın alt yapısından gelmiş, o baskıya, o coşkuya alışık bir isim olarak gelecek diğer takımlarda da o anlamda tecrübe kazandı. Gittiği her takımda da fark yarattı, beni açıkçası çok şaşırttı.

***

Beşiktaş’ın başına kim geçmeli?

Emre Belözoğlu, Fenerbahçe’ye neler katar?

Mustafa Cengiz yönetiminin idari yönden ibra edilmemesi

Kadın futbolunun Türkiye’deki gelişimine dair pek çok açıklamanın yanıtını bulabileceğiniz röportajımız yarın diyagonal.net Youtube Kanalında

Kanal için tıklayın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here