FutbolGalatasaray

“Benim takımım kaybedebilir ama vazgeçmez”

Fatih TerimFatih Terim
En son transfer haberleri | spor magazin | masa tenisi tahminleri

Haberi Sosyal Medyada Paylaş

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 1-0 mağlup oldukları Ankaragücü maçının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

“Her şeyi uçlarda yaşıyoruz”

Ligi artık yukarıda bitiremeyeceklerini düşündüğünü söyleyen Fatih Terim, “Her şeyi uçlarda yaşıyoruz, bu da beni çok üzüyor. Kaybetmeye değil de vazgeçmeye üzülüyorum. İstatistiklerimiz yerlerde, Galatasaray olarak biz buna alışık değiliz. Herhalde yukarıda bir konum artık zor.” dedi.

“Emin Bayram hatalar yapacak”

Genç oyuncu Emin Bayram’a ilişkin konuşan Terim, “Emin Bayram hatalar yapacak, bedellerini biz ödeyeceğiz ama kazanacağız. Arkadaşlarının Emin’i kurtarmak için maça asılmalarını beklerdim. Bu arkadaşlarımız da diğerlerinin yokluğunu hissettirmemeliydi.” ifadelerini kullandı.

“Doğru kararlar kanun beklemez”

Yabancı kuralını değerlendiren Terim, “Bu bir kural da olsa bir felsefe ve anlayış olmalı. İyi bir Türk oyuncu varsa yerine yabancı oynattığını gördünüz mü hiç? Kırmızı ışıkta durmak bir kanun ama ışık olmayan bir yerde bile sağa sola bakıyorsunuz. Doğru kararlar kanun beklemez, kurala gerek yok. Bizim ortak olarak devamlı fikir üreteceğimiz en son konulardan biri herhalde bu.” şeklinde konuştu.

“Ben vazgeçtiğine üzüldüm”

Fatih Terim, “Benim takımım kaybedebilir ama vazgeçmez” vurgulamasını yaparak, “Ben vazgeçtiğine üzüldüm. Zaten hakem konusuna da artık girmiyorum, girmek bile istemiyorum. Belki de tamirat için bize verilen bir mesajdır bunlar. Seneye için söylüyorum. Rabbim, ‘Bu mesajı iyi al’ diyor. Belki de yeniden bir deneme gerekiyor.” diyerek sözlerine son verdi.

diyagonal.net

Bir cevap yazın