“Eker I Run” birincileri Roma Maratonu’nda afetzedeler için koştu

"Eker I Run” birincileri Roma Maratonu’nda afetzedeler için koştu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa’da yapılan 9. Eker I Run Koşusu’nda birincilik ipini göğüsleyen sporcular, 19 Mart’ta gerçekleşen Roma Maratonu’nda ülkemizi temsil etti.

9. Eker I Run’da 42K Maratonu birincileri olan Özlem Işık ve Levent Kuva ile 15K Yarışı birincileri Ömer Alkanoğlu ve Ece Calp organizasyonun ödülü olarak Roma Maratonu’na katılma hakkı kazanmışlardı. Sporcular, başarılı performanslarını Bursa’dan sonra Roma’da da gösterdi.

Roma Maratonu’nda 42K Maraton’da Levent Kuva, yarışı 2:38:19’da tamamlayarak 40 yaş erkeklerde 2.liği kazanırken, kadınlar genel klasmanda Özlem Işık, 3:06:40 ile 15. olarak Ece Calp ise 3:09:03 ile 16. olarak tamamlama başarısını gösterdi. Ömer Alkanoğlu ise hızlı başlayıp ön grupla koştuğu 10km’nin ardından yarışı bırak durumunda kaldı.

"Eker I Run” birincileri Roma Maratonu’nda afetzedeler için koştu
“Eker I Run” birincileri Roma Maratonu’nda afetzedeler için koştu

Bağışlar depremden etkilenen öğrencelere umut olacak

“Eker I Run” birincileri Roma Maratonu’nda Türkiye’yi temsil ederken, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen afetzedeler için de bir yardım kampanyasına imza attı. Eker I Run öncülüğünde yapılan kampanyada; Türkiye Atletizm Federasyonu ve Adım Adım destekçiliğinde Türk Eğitim Vakfı’nın (TEV) depremden etkilenen öğrenciler için açtığı Afet Burs Fonu’na koşu severlerden bağış toplandı. Roma Maraton Fuarı’nda Türkiye Eğitim Vakfı bağış standı ile yaklaşık 40 bin kişiye farkındalık sağlandı.

Özlem Işık & Ece Calp
Özlem Işık & Ece Calp

Her yıl Yardımseverlik Koşusu ile sivil toplum kuruluşlarının sosyal değer yaratan projeleri için bağış toplayan Eker I Run, bu kez de afetzedeler için iyilikleri çoğalttı.

Bağışlar fonzip.com üzerinden devam ediyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir