FutbolGalatasaray

Ertuğrul Demirbaş: “İki takımın da eksikleri çok fazla”

Trabzonspor - Galatasaray - Ertuğrul DemirbaşTrabzonspor - Galatasaray - Ertuğrul Demirbaş
En son transfer haberleri | spor magazin | masa tenisi tahminleri

Haberi Sosyal Medyada Paylaş

Süper Lig’in 13.haftasında bugün Trabzonspor evinde ağırladığı Galatasaray ile 1-1 berabere kaldı. Haftanın mücadelesini diyagonal.net yazarı Ertuğrul Demirbaş kaleme aldı.

Haftanın en ilgiyle beklenen maçı özellikle ilk yarı baz alındığında gerçekten sınıfta kaldı. İki takımın da temkinli oyunu ve savunma kurgusunu ön planda tuttuğu maçta aksiyon sayısı bir ya da iki oldu. Tabi iki takımın da eksikleri bu maç özelinde çok fazla. Galatasaray o yüzden daha dikkatli bir oyun sergileyip, hızlı hücumlarla golü arasa da, Ömer ve Lemina’nın bu çabasına karşın Belhanda ve Mariano’nun son paslardaki konstrante olamaması ve başarısızlığı sebebiyle somut bir pozisyon gelişmedi.

Ev sahibi Trabzonspor ise bugün diğer ev sahibi olduğu maçlara oranla daha az hücumu düşündü. Çıkışlarda zaman zaman başarılı olsa da son paslardaki başarısızlık burada da vardı,  çok dengeli ve zevksiz bir ilk yarı böylece geride kalmış oldu.

İkinci yarı ise adeta siyah ile beyaz kadar fark olan bir maç oldu. Daha hemen başlangıçta Sosa’nın harika ortasıyla demarke durumda olan Sörloth’un temiz kafa vuruşuyla Trabzonspor’un golü geldi. Bu dakikadan sonra Seri – Feghouli değişikliğine karşılık, Trabzonspor’un Ekuban & Hosseini değişikliğiyle- maçın bütün momentumu Galatasaray adına işlemeye başladı.

Donk’u da ileriye alan Galatasaray, Seri’nin çıkışlardaki kilit paslarıyla net pozisyonlar bulamasa da oyunu Trabzon kalesine yıktı. Bu arada kontradan girdiği pozisyonları değerlendiremeyen bordo mavili ekip dönüşünde ise Nagatomo’nun golüne engel olamadı. Seyir zevki açısından ikinci yarı izleyenlere iyi bir tat veren haftanın maçı bu şekilde sonuçlanmış oldu.

Ertuğrul Demirbaş / diyagonal.net

Bir cevap yazın