Dünyadan Futbol

Liverpool’un kalan 3 iç saha maçı için flaş karar!

Liverpool'a yasak gelebilirLiverpool'a yasak gelebilir
En son transfer haberleri | spor magazin | masa tenisi tahminleri

Haberi Sosyal Medyada Paylaş

Diyagonal Dış Haber | Perşembe günü Chelsea‘nin Manchester City‘yi mağlup etmesinin ardından 30 yıl sonra şampiyon olan Liverpool’a kötü haber geldi.

Liverpool‘un şampiyonluğunun ardından, sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak stat ve çevresinde kutlamalarda bulunan Liverpollu taraftarlara uyarı geldi.

Merseyside Polisi, Belediye Meclisi ve Liverpool Belediye Başkanı Joe Anderson, Korona virüsü hiçe sayarak sokaklara dökülen taraftarlar için ‘ortak kınama’ metni paylaştı. Metinde taraftarların daha dikkatli olmaları yönünde telkinde bulunuldu.

“Şampiyonluk kutlamaları için birlikte çalışacağız!”

“Binlerce kişi Cuma günü Pier Head‘e geldi ve bazıları sosyal mesafeli görmezden gelmeyi ve kamu güvenliğini riske atmayı seçti. Şehrimiz hala bir halk sağlığı krizinde ve bu davranış kabul edilemez. COVID-19’un ikinci dalgasının potansiyel tehlikesi devam ediyor ve elde edilen ve her şeyi yeniden dönmemek için birlikte çalışmamız gerekiyor. Bunu yaptığımızda, hepimiz herkesin kutlayabileceği bir şampiyonluk kutlaması düzenlemek için birlikte çalışacağız. O zamana kadar kentimizin ve halkımızın güvenliği 1 numaralı önceliğimiz olmaya devam ediyor.”

Liverpool'un kalan iç saha maçları için flaş karar
Liverpool’un kalan iç saha maçları için flaş karar

Liverpool kalan maçlarını Anfield dışında oynayabilir!

The Sun‘da yer alan bir iddiaya göre ise; İngiltere Futbol Federasyonu, Liverpool’un ligde evinde oynaması gereken maçları bir başka statta oynatma kararı alabilir. Bu kararla Liverpoollu taraftarların yoğunluğunun azaltılarak virüs yayılımının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Diyagonal Dış Haberler

Bir cevap yazın