Merih’ten Marchisio’ya; Barış Pınarı Harekatı yanıtı

0
Merih Demiral Son Dakika
Merih Demiral Son Dakika

Haberi Sosyal Medyada Paylaş

Türkiye’nin düzenlemiş olduğu Barış Pınarı Harekatını  ‘utanç verici’ olarak değerlendiren Marchisio’ya, Merih Demiral’dan yanıt gecikmedi.

Türkiye, Barış Pınarı Harekatı’nın 2.günündeyken eski Juventuslu Marchiso gündem olan bir yorum paylaştı. Instagramdan hesabından yorumda bulunan 33 yaşındaki eski futbolcu şu ifadeleri kullandı.

“TÜRKİYE, KÜRTLERİ BOMBALAMAYA BAŞLADI”

“Anne Frank 1942 yılında tuttuğu günlüğünde ‘Dünyanın gitgide ıssız bir yere dönüştüğünü görüyorum; bir gün bizi de yok edecek olan fırtınanın yaklaştığını duyabiliyorum. Milyonların çektiği acıyı hissediyorum.’ demiş. Bugün, bundan tam 77 yıl sonra Türkiye, Suriye’deki Kürtleri bombalamaya başladı. Bu, tüm dünya toplumları için büyük bir utanç. Oradaki her kurbandan kendimizi sorumlu hissetmeliyiz.”

Ünlü futbolcunun bu sözlerine, milli futbolcumuz Merih Demiral’dan yanıt gecikmedi. Üstü kapalı şekilde Marchisio’nun açıklamalarını hedef alan Demiral, İngilizce bir paylaşımla operasyonun amacını paylaştı.

“YURTTA SULH, CİHANDA SULH”

Merih yaptığı paylaşımda, “Türkiye ile Suriye sınırında terörist koridor oluşumu var. PKK/YPG kadınlar, çocuklar ve bebekler dahil 40 bin kişinin ölümünden sorumludur. Türkiye’nin misyonu, güney sınırımızda terör koridoru yaratılmasını engellemek ve 2 milyon Suriyeli’yi güvenli bölgeye yerleştirmek” ifadelerine yer verdi.

diyagonal.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here