E-DergiFutbol

Mert Müldür: “İhtiyaçtan dolayı sağ bek oldum”

İtalya Serie A ekiplerinden Sassuolo’da forma giyen milli futbolcumuz Mert Müldür, Diyagonal E-Dergi’nin Mayıs sayısında konuğumuz oldu.

Diyagonal: Futbola başlangıcın, altyapı sürecin ve Rapid Wien’e yükselme sürecini kısaca senden dinleyebilir miyiz?

Mert Müldür: Futbola 6 yaşında Rapid Wien altyapısında başladım ve 14 yıl boyunca orada oynadım. Rapid’de altyapı yaş gruplarını teker teker geçerek önce 2. takıma yükseldim, sonra ise profesyonel kontrat verdiler. Küçük yaşlarda forvet olarak oynuyordum.
Sonra defansta oyuncu eksik olduğu için beni defansta oynatmaya başladılar.
İyi bir eğitim aldım Rapid’de. Bunun kariyerimde mutlaka çok önemli etkisi var.

Diyagonal: Seni daha önce forvet – stoper ve sağ bek gibi çeşitli mevkilerde izleme fırsatımız oldu. Bu kadar değişikliğe adapte olmak zor olmuyor mu? kendini en çok nerede rahat hissediyorsun?

Mert Müldür: Bahsettiğim gibi Rapid’de altyapıda hemen hemen her pozisyonda oynadım.
Alıştım değişik mevkilerde oynamaya diyebilirim. Rapid’de 2.takıma kadar stoper oynuyordum. Sonra profesyonel takıma yükselince ihtiyaçtan dolayı sağ bek oldum. Tabii ki alışma süreci gerekli oluyor ama zamanla adapte olmak zor olmuyor. Genç yaşta oynamak önemli sonuçta.

Diyagonal: Milli takıma seçilme sürecin nasıl oldu? kimler seninle iletişime geçti?

Mert Müldür: Milli Takıma U17 döneminde girdim. Beni bir salon turnuvasında Nedim Yiğit hoca izledi. Sonra Mehmet Hacıoğlu yönetimindeki U17 Milli Takıma davet edildim. Nedim hoca o dönem U17 milli takımında Mehmet hocanın yardımcılığını yapıyordu. İkisinin de büyük katkısı var şu an A Milli olmamda.

Diyagonal: Kaan Ayhan’ın Sassuolo’ya transferi seni nasıl etkiledi? Türkiye’de Konyaspor forması giymiş Mehdi Bourabia ile Türkiye hakkında sohbetiniz oldu mu?

Mert Müldür: Kaan abiyi milli takımdan tanıyordum zaten. Gelmesi beni sevindirdi. Sonuçta hem Türkçe hem Almanca konuşuyoruz. Ortak bir çok özelliğimiz var. Aramız çok iyi Kaan abiyle. Mehdi Bourabia da çok kaliteli bir oyuncu ama sezon sonunda ayrılacak takımdan. Pek Türkiye ile ilgili konuşmadık.

Röportajın tamamını okumak için tıklayın…

diyagonal.net

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün