Dünyadan Futbol

Tevez’den anlamlı hareket: “Evde kal demek güzel ama”

Carlos Tevez'den anlamlı çağrıCarlos Tevez'den anlamlı çağrı

Haberi Sosyal Medyada Paylaş

Tevez, Arjantin basınına yaptığı açıklamayla gönülleri fethetmeyi başardı. Arjantinli yıldız ihtiyaç sahibi kişilerin unutulmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Boca Juniors’ta forma giyen Carlos Tevez’den futbol camiasına anlamlı bir çağrı geldi. Korana virüs sebebiyle dünya ciddi bir ekonomik krizden geçiyor. Böyle günlerde futbolcular #evdekal deseler de, herkes için şartlar eşit olmuyor…  Bu duruma vurgu yapan Tevez futbol camiasının ihtiyaç sahibi kişilere yardım etmesi gerektiğine dikkat çekti.

“Evde kalın demek güzel ama…”

“Benim de yaptığım gibi salonda video çekip ‘evde kalın’ demek güzel ama asıl yapılması gereken ihtiyaç sahibi insanların yanında olup onlara yardım etmek. Futbolcular, aktörler yoksul mahallelere yardımda bulunmalı. Mesela bir aşevine gidip seve seve elimden ne geliyorsa yaparım. Yetkililerin doğru şeyler yaptıklarını biliyorum ama biz de onlar için orada olmalı ve bir şeyler yapmalıyız.”

“Maaş almadan hayatını sürdürebilir!”

“Herhangi bir futbolcu 6 ay veya bir yıl maaş almadan hayatını sürdürebilir. Ailesinin geçimini sağlamak için sabah 6’da evden çıkıp akşam 7’de dönen günlük hayat sürdüren insanların çaresizliğini yaşamıyoruz. Sağlıklı olduğumuz için şükretmeli ve kendimizi zor durumdaki insanların yerine koymalıyız. Umarım toplum olarak gelişiriz ve dünya daha iyi bir hale gelir. Bu virüs, bize birlik olmayı öğretebilir.”

diyagonal.net

Bir cevap yazın