1. Haberler
  2. Voleybol
  3. Türk Voleybolu’na 2 ödül birden

Türk Voleybolu’na 2 ödül birden

Türk Voleybolu'na 2 ödül birden
Türk Voleybolu'na 2 ödül birden
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında tarihi başarılara imza atan Türk voleybolu, Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin 30. kuruluş yıl dönümünde düzenlenen “Sporda Son 30 Yılın En İyileri” ödül töreninde iki dalda ödüle layık görüldü.

TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semiyha Tuncel ve öğrencilerin katılımıyla Ankara Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde düzenlenen törende ödüller sahiplerini buldu.

Ankara Üniversitesi ve MKE Ankaragücü takımları arasında oynanan dostluk maçıyla başlayan Ankara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nin 30. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri, Cumhuriyet ve Spor Yolu’ açılış ve kurdele töreni ile devam etti.

Açılış töreninin ardından yapılan ödül töreninde Ankara Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen “Sporda Son 30 Yılın En İyileri Ödülleri’nde” TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, ‘En İyi Spor Yöneticisi’ dalında ödüle layık görüldü.

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında Milletler Ligi, Avrupa şampiyonluğu ve Dünya Kupası şampiyonluğuna imza atan dünya 1 numarası A Milli Kadın Voleybol Takımımız da ‘En İyi Takım’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Törende konuşma yapan TVF Başkanı Üstündağ şunları söyledi:

“Bugün, Türk voleybolu için gurur duyulası bir dönemi kutlamak için bir aradayız. Bu zafer, sadece “ben” değil, “biz” diye yola çıkan bir topluluğun başarısıdır. Voleybol, bir takım sporudur ve bu sporun başardığı olay, Cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelmesi ve dünyada eşi benzeri olmayan bir başarı elde etmiş olmamızdır. Hiçbir ülke, dört ay içinde, yani bir sezonda, üç şampiyonluk yaşamamıştır. Unutamadığımız 2019 yılında Ankara’da Sırbistan’a karşı kaybettiğimiz 3-2’lik final maçının ardından göz yaşları dökmüştük. Ancak bu yıl ki final maçı öncesinde kızlarımıza şunu söyledim:

Kaybettiğimiz için döktüğünüz gözyaşlarınızı kazandığımız döktüğünüz gözyaşına çevirin. Bu mutluluğu ülkemize yaşatın, gurur duyalım. Bu zaferi Cumhuriyetimizin 100. yılında yaşatan evlatlarımıza teşekkür etmek istiyorum.

Bu ödülü, bu başarıda emeği geçen tüm paydaşlarımız adına kabul ediyorum. Biz hepimiz aynı takımın birer parçasıyız. Bu başarıda emeği geçen aileleri, emek veren antrenörleri, kulüpleri, federasyonu, yöneticileri ve gece uykularını feda eden, bizi gönülden destekleyen spor severleri, basın mensuplarını ve bize destek olan herkesi temsil ediyorum. 2024 Paris Olimpiyatları’nda da bu başarıyı devam ettireceğimize inanıyorum.

Değerli, tarihi üniversitemizle en iyi iş birliğini yapan federasyonlardan biriyiz. Erasmus projeleri ve eğitim protokollerimizle iş birliğimiz devam ediyor. Voleybolu sevmeye devam edin, çünkü voleybol sizi çok seviyor.”

Voleyboldan övgü dolu sözlerle bahseden Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar ise yaptığı konuşmada;

“Filenin Sultanları bu yıl kazandıkları başarılar ile ülkemizin ve hepinizin gurur kaynağı oldular. Gecenin geç saatlerinde uykularımızdan uyanıp bizleri ekran başında bu gururlu anları yaşamamıza sebep oldular. Huzurlarınızda onlara tekrar teşekkür ediyor ve kutluyorum. Federasyon Başkanız Sayın Mehmet Akif Üstündağ’ı bu büyük başarılardan dolayı tebrik ediyor, aramızda olduğu için teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir