E-DergiFutbol

Yusuf Erdoğan: Trabzon basını beni zor duruma sokmuştu

Yusuf Erdoğan, Diyagonal Dergi'ye konuştuYusuf Erdoğan, Diyagonal Dergi'ye konuştu
En son transfer haberleri | spor magazin | masa tenisi tahminleri

Haberi Sosyal Medyada Paylaş

Kasımpaşa‘nın önemli isimlerinden Yusuf Erdoğan, Diyagonal Dergi‘den Emirhan Alkan‘a çok önemli açıklamalarda bulundu.

Emirhan Alkan: Özellikle pandemi sonrasında Kasımpaşa olarak ciddi bir çıkış yakaladınız, bu başarının bir sırrı var mı?

HERKESİ YANILTTIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM

Yusuf Erdoğan: İki takım olarak söyleyebilirim Kasımpaşa’yı, ikinci yarı bambaşka bir kadro olduk çünkü. Hem hocamızla hem yeni gelen arkadaşlarımızla kaliteli bir ekip olduk. İkinci yarının başından beri performansımız gerçekten iyiydi. Pandemiden sonra da en çok puan toplayan iki takımdan biriyiz. Özgüven ile oynayınca maçları otomatik olarak kazanıyorsunuz zaten. Biz de gerçekten iyi hazırlandık, pandemi sürecinde diğer takımlardan daha erken başladık ve çok emek verdik. Birbirimize alışmamız açısından da bu sürenin iyi olduğunu düşünüyorum. Gerçekten çok zor olan bir şeyi başardık, 12 puandan 39 puana kadar geldik. Bize güçsüz gözüyle bakan herkesi yanılttığımızı düşünüyorum. Mutluyuz, gelecek sezon bambaşka bir takım olarak Avrupa kupası hedefimiz var. İnşallah bu doğrultuda ilerleyeceğiz.

Emirhan Alkan: Trabzonspor’da forma giyerken antrenmanda attığınız golün ardından ‘Quaresma’ şeklinde bağırarak sevinmiştiniz. Şu anda Quaresma ile aynı takımdasınız, aranızda nasıl bir bağ var?

TRABZON BASINI BENİ ZOR DURUMA SOKMUŞTU

Yusuf Erdoğan: Quaresma önemli bir isim, bizim için de iyi bir kaptan. O dönem için de güzel bir anımız var, Trabzonspor ve Beşiktaş maçlarını da hep çekişmeli oynadık, birkaç sefer ayağımı çok kötü durumlara sokacak pozisyonlarla da karşılaştık. O gün Beşiktaşlı ya da Galatasaraylı, Fenerbahçeli bir futbolcu olarak değil dünyanın seçili oyuncularından biri olduğu için onu söylemiştim, ki duran topları da çok iyi kullandığını biliyoruz. O gün için de şöyle bir doğaçlama oldu, arkadaşlarımızla frikik kullanırken her takımdan bir isim söylüyorduk ama sağ olsun Trabzonspor basını yine farklı bir şekilde çarpıtarak Quaresma ismi yerine Beşiktaşlı bir futbolcu ismi öne sürerek o dönemde beni zor duruma sokmuşlardı. Sonuçta Quaresma ismi sadece Beşiktaş ya da Fenerbahçe, Trabzonspor ile alakalı bir isim değil, dünyaya mal olmuş bir isimdi. Ben de o sebeple o gün onun ismini kullanmıştım. Şu anda da onunla aynı takımda olduğumuz için şanslıyız. Benim kariyerim sonrası belki de kariyerimden önemli bir isim olarak hayatımın bir köşesinde kalacak.

Emirhan Alkan: Sezon başında yaptığınız bir açıklamada, Avrupa’dan teklif almanıza rağmen gitmediğinizi söylediniz. Bunlar hangi kulüplerdi ve neden transfer olmak istemediniz?

KASIMPAŞA’DAN ÖNCE AVRUPA’DAN TEKLİFLER GELDİ AMA…

Yusuf Erdoğan: Avrupa konusu ise şöyle, Avrupa’ya tabii ki gitmek Türk futbolcusu açısından güzel bir portföy ama bizim ülkemizin hem futbol kalitesi, hem kulüp kalitesi, çoğu Avrupa takımından önde diye düşünüyorum. Avrupa’ya gitmek için gidileceğini düşünmüyorum. O yüzden Kasımpaşa’dan önce Avrupa’dan çeşitli teklifler geldi ama benim vizyonum açısından Kasımpaşa’nın daha iyi olduğunu düşündüğüm için buraya geldim. Bundan 3-4 sene önce belirtmiştim zaten, büyük takımların beni izlediği ve istediği dönemler de olmuştu, o zamanlar nasip olmamıştı. Hala 27 yaşındayım çok geç bir yaş değil, neden olmasın.

Yusuf Erdoğandan Diyagonale özel açıklamalar - Yusuf Erdoğan: Trabzon basını beni zor duruma sokmuştu

Emirhan Alkan: Bir futbolcu için en olgun çağlardasınız. Avrupa hedefiniz var mı? Size göre hangi lig karakterinize ve stilinize daha uygun?

İSPANYA VEYA İNGİLTERE’DE OYNAMAK İSTERDİM

Yusuf Erdoğan: Benim futbol oyunuma, futbol stilime uygun gördüğüm İspanya’da oynamayı çok isterdim. İspanya’yı çok seviyorum. İngiltere’de olabilirdi çünkü hızlı bir oyun oynanıyor, ben de topu direkt olarak kaleye ulaştırmayı amaç edinen bir oyuncuyum. Bu iki lig benim için iyi olurdu diye düşünüyorum.

Emirhan Alkan: Bursaspor forması giyerken, Pablo Batalla ile oynadığınız 1 yılda kendisi size neler kattı?

OYNADIĞIM EN İYİ 10 NUMARA: PABLO MARTİN BATALLA

Yusuf Erdoğan: Pablo, kariyerim açısından ilk üçteki isimlerden biri olduğunu söyleyebilirim. İnanılmaz bir karakter ve çok iyi bir futbolcuydu. Hayatımda oynadığım en iyi 10 numara Pablo Martin Batalla’dır. Gerçekten çok özel bir isim. Sadece Türk futbolu için değil, dünya futbolu içinde önemli yer edinmiş bir oyuncu. Hem hayat görüşü anlamında hem futbol anlamında neler yapılabileceğini, sahada ne kadar rahat olunabileceğini, özgür olabileceğini gösteren bir oyuncuydu. Ben onunla oynadığım için çok mutluyum. İyi bir dostluğumuz hala sürmekte. İyi ki onu tanımışım.

Emirhan Alkan: Son olarak Bu sezon ligimizdeki futbolculardan kurulu bir 11 kurmanı istesek nasıl bir kadro kurarsın?

Yusuf Erdoğan: Uğurcan – Novak – Skrtel – merian Júnior Caiçara – Sosa – İrfan – Visca Nwakaeme – Mert Hakan – Sörloth

Diyagonal Dergi’nin tüm içeriklerine ücretsiz şekilde buradan ulaşabilirsin!

Bir cevap yazın