Alişan Çakmakoğlu: “Camekan arkasında dua ediyoruz”

1
Beşiktaş - Wolverhampton haberleri
Beşiktaş - Wolverhampton haberleri

Haberi Sosyal Medyada Paylaş

Alişan Çakmakoğlu, UEFA Avrupa Ligi K Grubu 2.maçında İngiliz ekibi Wolverhampton’a evinde 1-0 mağlup olan Beşiktaş’ı kaleme aldı.

CAMEKÂN ARKASINDA DUA EDİYORUZ: Yaşarken ölmek nedir? Haftalardır bunu yaşatıyor Beşiktaş seyircisine. Tek tutundukları daldan birer birer düşüyorlardı. Sosyal hayatlarından, özel hayatlarına kadar olumsuz etki bırakıyordu bu süreç. Ben kendimi Kaptan Mağara Adamı gibi hissediyorken Ruhani Liderlik mertebesine de eriştim. Maçtan bir gün önceki basın toplantısında Abdullah Avcı’yı dinledim. Sonra tekrarını izledim. Bir kez daha izledikten sonra tamam yeter dedim.

Sen ne anlatıyorsun Hoca? Bırak galibiyeti golleri şut çekmekten aciz hale nasıl geldi bu takım. 6 lig 2 Avrupa kupası öncesine bi ton hazırlık maçı oynadı Beşiktaş. Sonuç 0. Oyun üzerine yorum bile yapamıyoruz. Baştan aşağı ofsayt. Dur bir dakika. Burası Çemişgezekspor değil, Burası Başakşehir’de değil. Burası Beşiktaş. Futbol sadece futbol değildir ama onur da öyle kenara atılacak bir şey değildir. O yüzden çık ve bırak. Saha dışında da bir sürü sorunla uğraşılırken bu bataklıktan, girdaptan çıkış belli ki seçim olacak. Ani bir şok gibi ama geç gelen bir şok ile olacak ne olacaksa. 15 gün daha bekleyecek olmak çok acı. Hani yoğun bakımda o camın arkasından yakınına bakarsın ama elinden dua etmek dışında başka bir şey gelmez ya işte bizim de halimiz bu.

Alişan Çakmakoğlu / diyagonal.net

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here