BeşiktaşE-DergiFutbol

Olcay Şahan: “Futbolu Denizli’de bırakmak isterim”

Olcay Şahan röveşataOlcay Şahan röveşata
En son transfer haberleri | spor magazin | masa tenisi tahminleri

Haberi Sosyal Medyada Paylaş

Türk futbolseverlerin yakından tanıdığı, şu anda Denizlispor forması giyen Olcay Şahan, Diyagonal Dergi’nin 2.sayısına konuştu.

Diyagonal Dergi’nin 2.sayısını ücretsiz okumak için tıkla!

Açıkgöz: Alman altyapısında yetişen bir sporcusunuz, herkesin bildiği gibi futbolda disiplin çok önemli. Alman futbol sistemi size neler kattı?

“Almanya’da Almanlardan bir gömlek üstte olmalısın”

Olcay Şahan: Altyapı eğitimini Almanya’da almak, benim için gerçekten bir şanstı, orada futbolu öğrenmek bana birçok şey kattı. Şuan bu kadar başarılıysam, bu seviyeye geldiysem, bu o altyapının çok sağlam olmasından kaynaklanıyor.Türkiye’de A takımındaki genç oyunculara bakarsak, oyun bilgisini A takımında öğrenmeye başlıyorlar. Almanya’da bunu 12-13-14 yaşında zaten  öğrenmeye başlıyorsun. Orada çok büyük bir disiplin şartı var. Yani hiçbir zaman disiplinden kopmayacaksın. Sadece saha içinde değil saha dışında da disipline çok önem veriliyor. Mesela takım yemeği olsun, ‘’herkes sofraya gelmeden oturulmaz’’ gibi ince detaylar var. Bunun da beni Türkiye’de bir adım öne attığını düşünüyorum. Bir de Almanya’da bir yabancı olarak başarılı olmak için Almanlardan bir gömlek üstte olmalısın. Biz yabancı futbolcu olarak daha çok çalışmayı arzu ediyorduk, o yüzden de orada bunları kazanabildik, Türkiye’de de uygulamaya çalıştık.

Açıkgöz: Beşiktaş döneminde, Tottenham maçında çok fazla pozisyon kaçmıştı fakat; voleniz geceye damga vurmuştu. Gol olsa sizce kariyerinizde yeni bir sayfa açılır mıydı?

“O röveşata gol olsa ödül de alabilirdim”

Olcay Şahan: Evet, o çok güzel bir maçtı. Benimde hiçbir zaman unutamayacağım bir maç. O maçta aslında benim hattrick yapma zorunluluğum vardı. O kadar çok gol pozisyonuna girip kaçırmıştım, kaleci de o pozisyonları çok iyi çıkarmıştı ve gerçekten çok güzel bir maç olmuştu.  Zaten o röveşata gol olsaydı yılın gollerinden biri olabilirdi. Ödül de alabilirdim diye düşünüyorum. Maalesef olmadı ama çok güzel bir an; çok güzel bir maçtı. O maçı hiçbir zaman unutmayacağım diyebilirim sana.

Olcay Şahan röveşata
Olcay Şahan röveşata

Açıkgöz: Aktif futbol kariyerinizi sonlandırdıktan sonra, futbolun içinde olmayı düşünüyor musunuz? yoksa farklı bir planınız var mı?

“Çok fazla not alıyorum”

Olcay Şahan: Kesinlikle futbolun içinde kalmayı düşünüyorum, son yıllarda çalıştığım hocaların yaptıkları idmanlardan, konuşmalarından pay çıkarmaya çalışıyorum, not alıyorum. Çünkü; Türkiye’nin en iyi hocalarıyla çalıştığımı düşünüyorum. Çok fazla not alıyorum, eğer ilerde hoca olursam bunun bana fayda sağlayacağını düşünüyorum. Gerçekten Türkiye’nin en iyi hocalarıyla çalıştığım için hepsinden bir şeyler kapabildiğimi düşünüyorum ve gelecekte de hedefim büyük bir hoca olmak.

Açıkgöz: Futbolu Almanya’da bırakmak istediğinizi söylemiştiniz bu düşünceniz hala aynı mı?

“Türkiye’de Denizlispor’da bırakmak istiyorum”

Olcay Şahan: Ben Türkiye’de futbolu Denizlispor’da bırakmak istiyorum, buradan sonra başka bir kulüpte oynamak istemiyorum. Çünkü her sene kulüp değiştirmek futbolcu için iyi değildir. Ben 5 sene Beşiktaş’ta oynadım 3 sene Trabzonspor’da oynadım inşallah 3 sene de Denizlispor’da oynarım. Denizlispor’dan sonra eşim ve çocuklarımla Almanya’da yaşamayı planlıyoruz, doğduğumuz yerde devam etmeyi planlıyoruz. Profesyonel olduğum kulüp MSV Duisburg’da ise futbolculuk kariyerimi sonlandırmak istiyorum.

Olcay Şahan, Denizlispor
Olcay Şahan, Denizlispor

Açıkgöz: Issız adaya düşsen yanına alacağın 3 futbolcu kim olurdu?

Olcay Şahan
Olcay Şahan

Olcay Şahan: Cenk Tosun, Oğuzhan Özyakup, Necip Uysal. Bu üç futbolcuyla bir adada olmak isterim. Çünkü onlarla hiçbir zaman canımın sıkılmayacağını biliyorum, sadece gırgır şamata olacağına kesinlikle eminim. 

Diyagonal E-Dergi’nin 2.sayısını okumak için tıkla!

Bir cevap yazın